Duspatalin - cena, tanie analogi

Diagnoza

Duspatalin jest miotropowym lekiem przeciwskurczowym, który opiera się na eliminacji skurczów włókien mięśni gładkich w narządach układu pokarmowego. Działanie leku ma na celu precyzyjne zahamowanie patologicznej aktywności motorycznej i spastycznej mięśni gładkich, to znaczy substancja czynna leku nie narusza funkcjonalności normalnie funkcjonujących narządów. Kryterium wyboru to Duspatalin - cena, analogi są tanie, a ich koszt przedstawiono w tabeli porównawczej.

Korzyści z leku Duspatalin

Główne zalety tego leku to:

  • brak toksyczności;
  • wysoka wydajność;
  • selektywność działania;
  • długotrwały efekt;
  • kilka skutków ubocznych.

Formy uwalniania leków

Duspatalin jest produkowany w następujących postaciach:

  1. Tabletki powlekane. Jedna tabletka zawiera 125 mg mebeweryny. Należy przyjmować trzy razy dziennie po jednej tabletce przed posiłkami..
  2. Kapsułki o przedłużonym uwalnianiu. Jedna kapsułka zawiera 200 mg mebeweryny. Należy przyjmować dwa razy dziennie po jednej kapsułce przed posiłkami.

Czas trwania terapii preparatem Duspatalin może wynosić 1-2 tygodnie. Czas trwania leczenia ustala lekarz.

Duspatalin - wskazania do stosowania

Ten lek jest przepisywany w celu uzyskania działania przeciwskurczowego na narządy układu pokarmowego. Dzięki działaniu Duspatalin osiąga się:

  • rozluźnienie mięśni gładkich przewodu żołądkowo-jelitowego;
  • eliminacja zespołu bólowego wywołanego skurczem mięśni i kompresją zakończeń nerwowych;
  • poprawa krążenia krwi dotkniętego narządu, czyli przywrócenie jego trofizmu.

Lek jest przepisywany na takie patologie:

  • nieżyt żołądka;
  • zapalenie pęcherzyka żółciowego;
  • zapalenie dróg żółciowych;
  • zapalenie trzustki;
  • wrzód trawienny i 12 wrzodów dwunastnicy;
  • zespół jelita drażliwego;
  • patologie nowotworowe przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania do wizyty

Zakres przeciwwskazań do powołania Duspatalin obejmuje:

  • nietolerancja składników leku;
  • wiek do 18 lat;
  • ciąża;
  • laktacja.

Możliwe efekty uboczne

Kapsułki o przedłużonym uwalnianiu charakteryzują się mniejszą liczbą skutków ubocznych niż postać tabletki leku. Przyjmowanie każdej z tych form może wywołać reakcje alergiczne, przyjmowanie tabletek może powodować nudności, bóle głowy, zawroty głowy.

Duspatalin - cena, tanie analogi

Istnieją synonimy i analogi leków Duspatalin. Preparaty synonimiczne zawierają identyczną substancję czynną - mebewerynę, preparaty analogowe mają tylko podobny wpływ na organizm, ale zawierają inne substancje czynne.

Leki będące synonimami obejmują takie leki, jak Sparex i Niaspam. Lista leków analogowych obejmuje: Buscopan, Dibazol, Dicetel, Drotaverin, No-shpu, Papaverin, Trigan-D, Trimedat.

Poniższa tabela przedstawia przedziały cenowe leku Duspatalin, jego synonimów i analogów. Źródło danych - zasoby aptek internetowych Apteka.ru i Rlsnet.ru, które zawierają informacje na temat kosztów leków.

NarkotykCena na stronie apteka.ru, rub.Cena na stronie internetowej rlsnet.ru, pocierać
Duspatalin50 tabletek - 659,20

30 kapsułek - 541,40

30 kapsułek - 497-528
Niaspam391,20350-381
Sparex337,80258-369
Buscopan374.10311-378
Dibazol54.30-63.4026-32
Dicetel443.10-661.60377-641
Chlorowodorek drotaweryny14.40-72.1017-70
No-shpa (tabl)251,50-237,3047-236
Papaweryna49,80-53,5030-48
Trigan D.83,20-388,8080-372
Trimedat231.70-457.40203-431

Informacje na temat kosztu leku Duspatalin i podobnych leków pomogą określić wybór leku.

Przyjmowanie jakiegokolwiek leku należy rozpoczynać dopiero po przepisaniu go przez lekarza..

Duspatalin

Ceny w aptekach internetowych:

Duspatalin to lek o działaniu miotropowym, przeciwskurczowym. Działa na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, nie wpływając na prawidłową ruchliwość jelit. Duspatalin nie ma działania antycholinergicznego.

Uwolnij formę i kompozycję

Lek jest dostępny w dwóch postaciach dawkowania:

  • Tabletki powlekane, 135 mg, są białe i okrągłe, pakowane w 10, 15 lub 20 sztuk w blistry z PVC i folii aluminiowej; w pudełku tekturowym od 1 do 6 blistrów. Substancją czynną leku Duspatalin jest chlorowodorek mebeweryny. Składniki pomocnicze tabletek: skrobia ziemniaczana, talk, monohydrat laktozy, powidon K25 i stearynian magnezu; łupina - sacharoza, talk, guma arabska, żelatyna i wosk karnauba;
  • Kapsułki żelatynowe o przedłużonym działaniu, 200 mg, białe, nieprzezroczyste, z oznaczeniem „245” na korpusie; pakowane w blistry po 10 lub 15 sztuk; w pudełku kartonowym 2 lub 3 blistry. Jedna kapsułka leku zawiera 200 mg chlorowodorku mebeweryny i składniki pomocnicze (kopolimer akrylanu etylu i metakrylanu metylu (2: 1), stearynian magnezu, hypromelozę, triacetynę, kopolimer akrylanu etylu i kwasu metakrylowego (1: 1), talk; otoczka - dwutlenek tytanu i żelatyna; tusz - glikol propylenowy, wodorotlenek potasu, szelak, barwnik, czarny tlenek żelaza i wodny amoniak).

Wskazania do stosowania

Zgodnie z instrukcją Duspatalin jest stosowany w następujących warunkach:

  • Kolka jelitowa;
  • Skurcze w dolnej części brzucha;
  • Zespół jelita drażliwego;
  • Dysfunkcja pęcherzyka żółciowego;
  • Kolka żółciowa;
  • Wtórne skurcze przewodu pokarmowego spowodowane chorobami innych układów i narządów (na przykład ból w zapaleniu trzustki lub zapaleniu pęcherzyka żółciowego);
  • Stan po operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego;
  • Zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego, którym towarzyszy silny ból brzucha (u dzieci powyżej 12 roku życia).

Lek jest również przepisywany jako objawowy środek, który eliminuje skurcze, dyskomfort i ból w jelitach..

Przeciwwskazania

Stosowanie preparatu Duspatalin jest przeciwwskazane w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku.

Ostrożnie lek jest przepisywany kobietom w ciąży, jednocześnie korelując oczekiwane korzyści dla przyszłej matki i potencjalne ryzyko dla płodu.

Podczas karmienia piersią można stosować Duspatalin, ponieważ w dawkach terapeutycznych nie przenika do mleka matki.

Sposób podawania i dawkowanie

Lek jest przeznaczony do podawania doustnego. Tabletek i kapsułek nie żuć ani nie gryźć, popijając odpowiednią ilością płynu (co najmniej 1/2 szklanki).

Tabletki Duspatalin, zgodnie z instrukcją, przyjmuje się 3 lub 4 razy dziennie (odpowiednio 135 lub 100 mg). Po osiągnięciu oczekiwanego efektu klinicznego zaleca się stopniowe zmniejszanie dawki przez 2-3 tygodnie..

Kapsułki o przedłużonym uwalnianiu przyjmuje się 2 razy dziennie (rano i wieczorem), 1 kapsułka (200 mg) 20-30 minut przed posiłkiem. Czas trwania leczenia nie jest ograniczony.

Jeśli pominięto następną dawkę leku Duspatalin, lek jest kontynuowany zgodnie z tym samym schematem. Nie należy przyjmować pominiętych dawek oprócz zwykłej dawki.

Skutki uboczne

Lek jest dobrze tolerowany przez pacjentów i rzadko powoduje skutki uboczne. W rzadkich przypadkach podczas stosowania leku Duspatalin możliwe są takie negatywne reakcje, jak:

  • Zawroty głowy i ból głowy;
  • Obrzęk twarzy;
  • Pokrzywka;
  • Osutka;
  • Obrzęk naczynioruchowy;
  • Nudności;
  • Zaparcie lub biegunka;
  • Nadwrażliwość (zaczerwienienie skóry, swędzenie itp.).

Specjalne instrukcje

Nie przeprowadzono badań nad wpływem leku Duspatalin na zdolność prowadzenia samochodu i inne mechanizmy. Jednak doświadczenie w jego stosowaniu i właściwości farmakologiczne wskazują na brak niekorzystnego wpływu mebeweryny na zdolność prowadzenia pojazdów i innych potencjalnie niebezpiecznych mechanizmów..

Analogi

Strukturalne analogi Duspatalin to:

  • Chlorowodorek mebeweryny;
  • Mebeverin;
  • Sparex;
  • Niaspam.

Warunki przechowywania

Lek należy przechowywać w temperaturze od 5 do 30 ° C w miejscu niedostępnym dla dzieci. Okres trwałości Duspatalin wynosi 3 lata.

Znalazłeś błąd w tekście? Wybierz go i naciśnij Ctrl + Enter.

Instrukcja użycia produktu leczniczego do użytku medycznego Duspatalin ®

Numer rejestracyjny: ЛП 001454

Nazwa handlowa: Duspatalin ®

Międzynarodowa niezastrzeżona nazwa lub nazwa grupy: mebeverine

Postać dawkowania: tabletki powlekane

Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku, ponieważ zawiera ona ważne informacje..

Ten lek jest dostępny bez recepty. Aby uzyskać optymalne wyniki, Duspatalin ® należy przyjmować ściśle według instrukcji zawartych w instrukcji. Zachowaj instrukcje, może być konieczne ponowne ich przeczytanie. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z lekarzem. Skontaktuj się z lekarzem, jeśli w trakcie przyjmowania leku stan się pogorszy lub objawy nie ustąpią po 2 tygodniach stosowania. W przypadku zaostrzenia lub wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych, w tym niewymienionych w niniejszej instrukcji, należy skonsultować się z lekarzem..

1 tabletka powlekana zawiera:

Substancja czynna: chlorowodorek mebeweryny - 135,0 mg.

Substancje pomocnicze: monohydrat laktozy - 97,0 mg, skrobia ziemniaczana - 45,0 mg, powidon-K25 - 5,5 mg, talk - 12,0 mg, stearynian magnezu - 5,5 mg.

Pochwa: talk - 40,0 mg, sacharoza - 79,0 mg, żelatyna - 0,4 mg, guma arabska - 0,4 mg, wosk Carnauba - 0,3 mg.

Opis: okrągłe tabletki powlekane, białe.

Grupa farmakoterapeutyczna: środek przeciwskurczowy

Kod ATX: А03АА04

Właściwości farmakologiczne

Farmakodynamika

Przeciwskurczowe działanie miotropowe, działa bezpośrednio na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego bez wpływu na prawidłową motorykę jelit. Dokładny mechanizm działania nie jest znany, ale liczne mechanizmy, takie jak zmniejszona przepuszczalność kanałów jonowych, blokada wychwytu zwrotnego noradrenaliny, miejscowe działanie znieczulające i zmienione wchłanianie wody, mogą powodować miejscowe działanie mebeweryny na przewód pokarmowy. Poprzez te mechanizmy mebeweryna działa przeciwskurczowo, normalizując motorykę jelit i nie powodując trwałego zwiotczenia komórek mięśni gładkich przewodu pokarmowego („hipotensja”). Brak ogólnoustrojowych skutków ubocznych, w tym działania antycholinergiczne.

Farmakokinetyka

Po podaniu doustnym mebeweryna wchłania się szybko i całkowicie.

Podczas przyjmowania powtarzanych dawek leku nie występuje znacząca kumulacja.

Chlorowodorek mebeweryny jest metabolizowany głównie przez esterazy, które w pierwszym etapie rozkładają ester na kwas weratrowy i alkohol mebeweryny. Głównym metabolitem krążącym w osoczu jest demetylowany kwas karboksylowy. Równowagowy okres półtrwania demetylowanego kwasu karboksylowego wynosi około 2,45 godziny Po podaniu wielokrotnych dawek maksymalne stężenie demetylowanego kwasu karboksylowego we krwi (Cmax) wynosi 1670 ng / ml, czas do osiągnięcia maksymalnego stężenia demetylowanego kwasu karboksylowego we krwi (Tmax) - 1 godzina.

Mebeweryna jako taka nie jest wydalana z organizmu, ale jest całkowicie metabolizowana; jego metabolity są prawie całkowicie eliminowane z organizmu. Kwas weratrowy jest wydalany przez nerki. Alkohol mebeweryny jest również wydalany przez nerki, częściowo w postaci kwasu karboksylowego, a częściowo w postaci demetylowanego kwasu karboksylowego.

Wskazania do stosowania

Leczenie objawowe bólu, skurczów, dysfunkcji i dyskomfortu w okolicy jelit związanych z zespołem jelita drażliwego. Objawy mogą obejmować: bóle brzucha, skurcze, wzdęcia i wzdęcia, zmiany częstotliwości stolca (biegunka, zaparcie lub naprzemiennie biegunka i zaparcie), zmiany konsystencji stolca.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku.
  • Wiek poniżej 18 lat.
  • Wrodzona nietolerancja galaktozy (laktozy) lub fruktozy, niedobór laktazy, niedobór sacharazy / izomaltazy, zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy.
  • Ciąża i okres karmienia piersią.

Stosowanie w czasie ciąży i karmienia piersią, wpływ na płodność

Ciąża
Dane dotyczące stosowania mebeweryny przez kobiety w ciąży są bardzo ograniczone. Dane dotyczące zwierząt są niewystarczające do oceny toksyczności reprodukcyjnej. Nie zaleca się stosowania leku Duspatalin ® w okresie ciąży.

Okres karmienia piersią
Nie ma wystarczających informacji na temat wydzielania mebeweryny lub jej metabolitów do mleka kobiecego. Nie prowadzono badań nad wydzielaniem mebeweryny do mleka u zwierząt. Nie należy przyjmować leku Duspatalin ® w okresie karmienia piersią.

Płodność
Brak danych klinicznych dotyczących wpływu leku na płodność u mężczyzn i kobiet, jednak znane badania na zwierzętach nie wykazały niekorzystnego wpływu leku Duspatalin ®..

Sposób podawania i dawkowanie

Do podawania doustnego.

Tabletki należy połykać bez rozgryzania, popijając dużą ilością wody (co najmniej 100 ml).

Jedna tabletka 3 razy dziennie, około 20 minut przed posiłkami.

Czas przyjmowania leku nie jest ograniczony.

Jeśli pacjent zapomniał przyjąć jedną lub więcej dawek, lek należy kontynuować z następną dawką. Nie należy przyjmować jednej lub więcej pominiętych dawek oprócz zwykłej dawki.

Nie przeprowadzono badań schematu dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku, pacjentów z niewydolnością nerek i (lub) wątroby. Dostępne dane dotyczące stosowania leku po wprowadzeniu do obrotu nie ujawniły specyficznych czynników ryzyka jego stosowania u pacjentów w podeszłym wieku oraz pacjentów z niewydolnością nerek i / lub wątroby. Nie ma konieczności zmiany dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku oraz pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby.

Efekt uboczny

Te działania niepożądane były zgłaszane spontanicznie, a dostępne dane są niewystarczające, aby dokładnie oszacować częstość..

Reakcje alergiczne obserwowano głównie na skórze, ale notowano również inne objawy alergii.

Od strony skóry:

Pokrzywka (wysypka alergiczna), obrzęk naczynioruchowy (ciężka reakcja alergiczna, która może obejmować trudności w oddychaniu, obrzęk twarzy, szyi, warg, języka, gardła), obrzęk twarzy, wysypka (wysypka skórna).

Z układu odpornościowego:

Reakcje nadwrażliwości (reakcje anafilaktyczne - ciężkie reakcje alergiczne, które mogą obejmować: trudności w oddychaniu, przyspieszony puls, gwałtowny spadek ciśnienia krwi (osłabienie i zawroty głowy), pocenie się).

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w tej ulotce, należy przerwać stosowanie leku Duspatalin ® i natychmiast skonsultować się z lekarzem..

Przedawkować

W przypadku przedawkowania leku Duspatalin ® należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Objawy

Teoretycznie w przypadku przedawkowania możliwy jest wzrost pobudliwości ośrodkowego układu nerwowego. W przypadku przedawkowania mebeweryny objawy były albo nieobecne, albo łagodne iz reguły szybko odwracalne. Obserwowane objawy przedawkowania miały charakter neurologiczny i sercowo-naczyniowy..

Leczenie

Specyficzne antidotum nie jest znane. Zalecane jest leczenie objawowe. Płukanie żołądka jest konieczne tylko wtedy, gdy zatrucie zostanie wykryte w ciągu około godziny po przyjęciu kilku dawek leku. Nie są wymagane żadne środki absorpcyjne.

Interakcje z innymi produktami leczniczymi i inne formy interakcji

Przeprowadzono tylko badania dotyczące interakcji tego leku z alkoholem. Badania na zwierzętach wykazały brak jakiejkolwiek interakcji między Duspatalin ® a alkoholem etylowym.

Specjalne instrukcje

Przed przyjęciem leku Duspatalin ® należy skonsultować się z lekarzem, jeśli:

  • jeśli objawy choroby wystąpiły po raz pierwszy;
  • niezamierzona i niewyjaśniona utrata wagi;
  • niedokrwistość
  • krwawienie z odbytu lub krew w kale;
  • gorączka;
  • jeśli u kogoś z Twojej rodziny zdiagnozowano raka okrężnicy, celiakię lub chorobę zapalną jelit;
  • wiek powyżej 50 lat i jeśli objawy choroby wystąpiły po raz pierwszy;
  • niedawne stosowanie antybiotyków.

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli w trakcie przyjmowania leku stan się pogorszy lub objawy nie ustąpią po 2 tygodniach stosowania.

Wpływ na zdolność prowadzenia samochodu i inne mechanizmy

Nie przeprowadzono badań nad wpływem leku na zdolność prowadzenia samochodu i inne mechanizmy. Właściwości farmakologiczne leku, jak również doświadczenie jego stosowania, nie wskazują na niekorzystny wpływ mebeweryny na zdolność prowadzenia samochodu i inne mechanizmy..

Formularz zwolnienia

Tabletki powlekane 135 mg.

10 tabletek w blistrze z folii PVC / aluminium. 1, 5 blistrów z instrukcją użycia w pudełku tekturowym.

15 tabletek w blistrze z folii PVC / aluminium. 1, 2, 6 blistrów wraz z instrukcją użycia w pudełku tekturowym.

20 tabletek w blistrze z folii PVC / aluminium. 1, 2, 3, 5, 6 blistrów wraz z instrukcją użycia w pudełku tekturowym.

Warunki przechowywania

Przechowywać w temperaturze nieprzekraczającej 30 ° С.

Trzymać z dala od dzieci!

Okres przydatności do spożycia

Nie używać po upływie daty ważności wydrukowanej na opakowaniu.

Warunki urlopowe

Producent

Mylan Laboratories SAS
Route de Belleville, Lie-de-Maillard, 01400, Chatillon-sur-Chalaron, Francja

Pakujący, pakujący:

Mylan Laboratories SAS
Route de Belleville, Lie-de-Maillard, 01400, Chatillon-sur-Chalaron, Francja

Wystawianie kontroli jakości:

Mylan Laboratories SAS
Route de Belleville, Lie-de-Maillard, 01400, Chatillon-sur-Chalaron, Francja

Organizacja upoważniona przez producenta do przyjmowania reklamacji od konsumentów:

LLC „Abbott Laboratories”

125171, Moskwa, Leningradskoe shosse, 16a, budynek 1.

Tel.: +7 (495) 258 42 80

Faks: +7 (495) 258 42 81

1. National Institute for Health and Clinical Excellence, Wielka Brytania. Zespół jelita drażliwego u dorosłych: diagnostyka i leczenie zespołu jelita drażliwego w podstawowej opiece zdrowotnej. Wytyczne dotyczące praktyki klinicznej, marzec 2017 r.

2. Instrukcja użycia leku Duspatalin ® (Mebeverin) 135 mg, tabletki powlekane z dnia 24.05.2017 r.

Duspatalin
Analogi Duspatalina
Wskazania do stosowania

Treść tej strony:

Duspatalin to nowoczesny miotropowy środek przeciwskurczowy

Składnik aktywny - Mebeverine * (Mebeverine *)
Producent - Solvay Pharmaceuticals B.V., Holandia.

Duspatalin to nowoczesny miotropowy środek przeciwskurczowy, którego działanie ma na celu wyeliminowanie spastycznej (skurcz) i motorycznej (zdolności motoryczne) aktywności mięśni gładkich układu pokarmowego. Duspatalin nie hamuje aktywności narządów przewodu pokarmowego, które działają bez patologii.

Głównym kierunkiem przeciwskurczowego działania duspataliny są narządy trawienne

Co odróżnia duspatalinę od innych środków przeciwskurczowych (No-shpa, papaverine itp.)

  • nietoksyczny;
  • wysoce skuteczny;
  • selektywność, kierunek działania;
  • czas trwania działania;
  • żadnych poważnych skutków ubocznych.
  • w postaci tabletek powlekanych. Każda tabletka zawiera 125 mg substancji czynnej - mebeweliny;
  • w postaci kapsułek o przedłużonym (długim) działaniu. Każda kapsułka zawiera 200mg substancji aktywnej - mebeweliny;

Recepcja: Ponieważ kapsułki mają przedłużone działanie, pozwala to na przyjmowanie kapsułek 2 r / dzień, tabletki przyjmuje się przed posiłkami - 3 r / dzień

Przebieg leczenia: 1-2 tygodnie. W zależności od choroby przebieg leczenia może być mniejszy lub mniejszy..

Duspatalin Wskazania do stosowania

Postanowienia ogólne Głównym kierunkiem spastycznego (przeciwskurczowego) działania duspataliny są narządy trawienne.

  • rozluźnienie mięśni gładkich układu pokarmowego;
  • objawy bólowe spowodowane uciskiem zakończeń nerwowych (skurcz) są eliminowane;
  • poprawia się ukrwienie chorego narządu, zaburzone skurczem, tj. przywrócone zostaje odżywianie narządów.

Jakie choroby leczy Duspatalin:

Najskuteczniejsze zastosowanie duspataliny w leczeniu układu pokarmowego -

żołądek, jelita, trzustka, drogi żółciowe, zwłaszcza dolny odcinek przewodu pokarmowego.

Z chorobami przewodu żołądkowo-jelitowego, zapaleniem żołądka, zapaleniem trzustki, zapaleniem pęcherzyka żółciowego, wrzodami itp. stanom zapalnym i uszkodzeniom błony śluzowej towarzyszą skurcze mięśni gładkich chorych narządów, co powoduje ból. No-shpa jest zwykle używany do łagodzenia bólu. Jednak w tym przypadku lepiej jest stosować duspatalinę, która skupia się na łagodzeniu skurczów w okolicy układu pokarmowego..

  1. IBS (zespół jelita drażliwego), przewlekłe zapalenie jelita grubego, dysbioza. Najskuteczniejszy wpływ duspataliny na mięśnie jelita grubego, a naturalna ruchliwość jelit nie jest hamowana, dzięki czemu nie występują wzdęcia, zaparcia lub inne nieprzyjemne konsekwencje.
  2. Przewlekłe zapalenie żołądka, wrzody i guzy żołądka i dwunastnicy. Jak opisano powyżej, łagodzenie skurczów eliminuje ból spowodowany ściskaniem zakończeń nerwowych, poprawia się ukrwienie chorego narządu.
  3. Przewlekłe zapalenie trzustki. W wyniku usunięcia skurczów przewodów trzustkowych następuje zlikwidowanie zastoju i wypływu soku trzustkowego, co pozwala uniknąć wystąpienia martwicy trzustki (samotrawienia narządu). Przeczytaj więcej na ten temat w następnym poście >>
  4. Choroby dróg żółciowych - przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego i zapalenie dróg żółciowych. W wyniku usunięcia skurczów w drogach żółciowych zostaje wyeliminowana stagnacja i odpływy żółci, co pozwala uniknąć zaostrzeń zapalenia pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych.

Duspatalin ma kilka przeciwwskazań:

  • Reakcje alergiczne;
  • Indywidualna nietolerancja;
  • Dzieci poniżej 18 roku życia (powód - brakuje badań klinicznych dla tej kategorii pacjentów)
  • Kobiety w ciąży (kapsułki nie mają oczywistych przeciwwskazań, ale należy je przyjmować wyłącznie na podstawie ścisłej recepty lekarskiej ze wskazań życiowych);
  • Kobiety karmiące piersią (brak danych, jeśli lek jest niezbędny, należy przerwać karmienie).

Skutki uboczne spowodowane przyjmowaniem leku Dispatalin:

  • Duspatalin ma kilka przeciwwskazań i skutków ubocznych.
  • Duspatalin (kapsułki) ma mniej przeciwwskazań niż duspatalin (tabletki)

# Duspatalin (kapsułki) - indywidualna reakcja na lek, alergia jest możliwa.

# Duspatalin (tabletki) - możliwa jest indywidualna reakcja na lek, alergie, nudności, bóle głowy i zawroty głowy.

W okresie leczenia należy zachować ostrożność podczas czynności wymagających zwiększonej koncentracji uwagi i szybkości reakcji psychomotorycznych: prowadzenie pojazdów, praca na wysokości i inne niebezpieczne czynności.

Duspatalin Cena Duspatalin

Duspatalin należy do średniej kategorii cenowej.

Poniżej znajduje się średnia cena leku duspatalin oraz cena synonimów duspataliny, tj. preparaty zawierające aktywny składnik aktywny - mebewelinę.

  • DUSPATALIN CAPS RETARD 200MG N30 HOLANDIA - 430 rub
  • CZAPKI DYUSPATALIN. WYDŁUŻAĆ. AKCJA. 200MG nr 30-450 rubli
  • NO-SHPA TAB.40MG nr 30-178,75 rubli (dane do porównania cen: no-shpa i duspatalin)
  • NIASPAM 0,2 N30 CZAPKI PRZEDŁUŻONE - 326 rubli
  • CZAPKI SPAREX. WYDŁUŻAĆ. AKCJA. 200MG nr 30-364 rubli
  • ZAKŁADKA TRIGAN-D. Nr 20-79,31 rubli

Dla przykładu podano średnie ceny leków, które odpowiadają okresowi i miejscu zakupu - listopad 2013, Moskwa

Średnie ceny są aktualizowane codziennie. Dokładną cenę możesz sprawdzić dzwoniąc do apteki lub placówki medycznej w Twoim mieście..

Analogi duspataliny

Duspatalin ma analogi i synonimy.

  • Leki synonimiczne zawierają ten sam aktywny składnik. W przypadku duspataliny jest to mebewelina.
  • Leki analogowe zawierają inne aktywne składniki, ale właściwości lecznicze leków analogowych są podobne.

A zatem:

# Jeśli chcesz kupić leki o właściwościach leczniczych bliższych duspatalinie, w których właściwości lecznicze realizowane są za pomocą mebelveliny, kup preparaty duspatalin synomime.

Synonimy duspataliny są tańsze niż duspatan:

  • Niaspam,
  • Sparex,
  • Mebeverin.

(Niaspam, Sparex to kapsułki o przedłużonym działaniu, Mebeverin to tabletki)

Ponieważ preparaty synonimiczne zawierają jedną substancję czynną, są one wymienne. Oznacza to, że jeśli lekarz przepisał ci jeden lek, możesz kupić inny - lek synonimiczny. (Każdy ma swoje powody do wymiany - jest to brak leku w aptece lub problemy materialne)

# Jeśli chcesz kupić lek o właściwościach leczniczych zbliżonych do duspataliny, ale wybierz obecność innego składnika aktywnego, kup analogi duspataliny.

Analogi duspataliny są tańsze niż duspatan:

  • Bendazol (tabletki);
  • Buscopan (tabletki);
  • Dibazol (tabletki);
  • Dicetel (tabletki);
  • Chlorowodorek drotaweryny (tabletki);
  • No-shpa (tabletki);
  • Papaweryna (tabletki);
  • Spaskuprel (tabletki homeopatyczne);
  • Trigan (tabletki i roztwór do wstrzykiwań domięśniowych);
  • Trigan-D;
  • Trimedat (tabletki).

Jeśli możesz sam wybrać synonimy duspataliny, wybór analogów duspataliny jest trudniejszy. Przypomnę, że analogi duspataliny nie zawierają mebeweliny, ale zawierają inny aktywny składnik (składniki), ale wpływ analogów duspataliny na organizm jest podobny do działania duspataliny.

Do prawidłowego wyboru analogu leku potrzebna jest pomoc lekarza!

Instrukcja użycia Duspatalin
(oficjalna adnotacja)

Instrukcje użycia znajdują się w każdym opakowaniu leku Duspatalin.

Uwaga! Informacje na tej stronie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie mogą być wykorzystywane do samodzielnego leczenia. Leki muszą być przepisane przez lekarza. Jeśli znajdziesz przeciwwskazanie do swojego stanu zdrowia za pomocą adnotacji do leku, powinieneś omówić to z lekarzem. Żadne witryny ani porady online nie mogą zastąpić osobistej konsultacji ze specjalistą.

Duspatalin - analogi są tańsze (lista z cenami), porównanie

Choroby przewodu pokarmowego nie są rzadkością we współczesnym świecie. Szybkie tempo życia, naruszenie diety, stres i inne przyczyny prowadzą do czynnościowych i cięższych chorób przewodu pokarmowego. Artykuł dotyczy nowoczesnego leku o nazwie „Duspatalin”. Rozważone zostaną jego analogi, a niektóre substytuty duspataliny zostaną poddane ocenie porównawczej.

Duspatalin - szybkie instrukcje

Chlorowodorek mebeweryny jest substancją czynną leku. Kod ICD-10 to ATX A0ZA A04. Odnosi się do leków antycholinergicznych. Forma uwalniania - tabletki (135 g substancji czynnej) i kapsułki (200 g mebeweryny). Wyprodukowano w Holandii.

Mebeverin ma wyraźne działanie przeciwskurczowe. Działanie leku jest wybiórcze, oddziałuje głównie na mięśnie gładkie układu pokarmowego, przy niezmienionej ruchliwości jelit.

Kiedy pokazano duspatalin?

Bezpośrednie wskazania do powołania to:

  • zespół jelita drażliwego (wzdęcia, kolka, zaparcia, biegunka);
  • skurcz przewodu żołądkowo-jelitowego (GIT);
  • ból w okolicy nadbrzusza (ból brzucha);
  • patologia dróg żółciowych.

Przeciwwskazania

Mebeverin nie jest stosowany w następujących przypadkach:

  • indywidualna nietolerancja;
  • Ciąża i laktacja;
  • dzieci poniżej 10 lat.

Jak przyjmować duspatalinę?

Zwykle lekarz przepisze schemat leczenia. Czas przyjęcia jest również uzgadniany ze specjalistą. Zgodnie z instrukcją użycia, na przykład, jeśli weźmiemy pod uwagę duspatalinę w kapsułkach, lek przyjmuje się 1 kapsułkę dwa razy dziennie.

Możliwe reakcje uboczne

Duspatalin rzadko powoduje „skutki uboczne”, objawy negatywne, takie jak zaparcia, biegunka, nudności, ból głowy lub zawroty głowy, reakcje alergiczne są dość rzadkie.

Średni koszt duspatalinu w Rosji wynosi 500-600 rubli.

Analogi Duspataliny są tańsze

Nie oznacza to, że to narzędzie ma wygórowaną cenę, ale mimo to poszukiwanie tańszych zamienników nie ustaje. Oznacza to, że taka cena nie jest odpowiednia dla każdego, zwłaszcza w przypadkach, gdy pacjent cierpi na przewlekłe zaburzenia żołądkowo-jelitowe i konieczne jest wielokrotne kupowanie duspataliny. Na szczęście istnieją niedrogie fundusze, zostaną omówione poniżej.

Duspatalin z reguły zmienia się z dwóch powodów: cena nie jest spełniona lub pacjent ma niepożądane reakcje. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że wymiana leku jest przeprowadzana tylko przez specjalistę, nie może być żadnej inicjatywy w tej sprawie.

Następujące leki można uznać za tanie analogi rosyjskiej produkcji:

  • mebeweryna;
  • zapasowe;
  • papaweryna.

Następujące leki są zalecane z funduszy zagranicznych, są również tańsze:

  • dicetel;
  • trimedat;
  • no-shpa;
  • buscopan;
  • odeston;
  • niaspam.

Przyjrzyjmy się bliżej prezentowanym lekom.

Rosyjskie odpowiedniki duspataliny

Mebeverin

Rosyjska mebeverin jest strukturalnym analogiem duspataliny, ponieważ ich aktywny składnik całkowicie się pokrywa. Lek jest produkowany w kapsułkach, których działanie ma przedłużony efekt. Lekarstwo jest przepisywane na zgagę, nudności, spastyczny ból w nadbrzuszu. Lek stosuje się również w zapaleniu trzustki, gdy u pacjenta pojawiają się wymioty. Do 18 roku życia lek nie jest zalecany do stosowania. Jeśli chodzi o możliwe reakcje uboczne, są one takie same jak w przypadku duspataliny..

Sparex

Podobnie jak mebeweryna, Sparex należy do strukturalnych analogów duspataliny. Wskazania, przeciwwskazania, skutki uboczne nie mają szczególnych różnic. Sparex ma zamkniętą formę uwalniania. Do 12 roku życia lek nie jest zalecany do stosowania. W rzadkich przypadkach przez krótki czas lek jest przepisywany wcześniej niż w tym wieku, na przykład z ostrym bólem w nadbrzuszu. Sparex może być stosowany przy wrzodach żołądka, zapaleniu trzustki, kolce zlokalizowanej w wątrobie i nerkach.

Papaweryna

Substancją czynną jest chlorowodorek papaweryny. Narzędzie jest z powodzeniem stosowane w łagodzeniu kolki wątrobowej i nerkowej. Polecany przy skurczu odźwiernika, kamicy żółciowej, skurczu naczyń mózgowych. Narzędzie jest dostępne w tabletkach, czopkach, roztworze do wstrzykiwań.

Zagraniczne analogi

Niaspam

Środek ma działanie miotropowe. Kraj pochodzenia: Indie. Substancją czynną jest chlorowodorek mebeweryny. Jest strukturalnym analogiem duspataliny. Głównym zadaniem niaspamu jest eliminacja zaburzeń czynnościowych jelita grubego. Lek ma wyraźny efekt przeciwskurczowy. W wieku poniżej 12 lat lek nie jest zalecany.

Trimedat

Lek jest klasyfikowany jako środek przeciwskurczowy, który eliminuje ból i dyskomfort w przewodzie pokarmowym. Nazwa substancji czynnej pokrywa się z nazwą leku. Trimedat jest dostępny w tabletach. Producent: Korea.

Odeston

Substancją czynną jest gimekromon. Kraj pochodzenia: Polska. Lek jest dostępny w postaci tabletek. Odeston ma wyraźne działanie przeciwskurczowe, a także ma działanie żółciopędne. W porównaniu z duspataliną, lek ma szersze zastosowanie. Jest również przepisywany w następujących przypadkach: wszystkie problemy związane z dysfunkcją pęcherzyka żółciowego (dyskenezy, zapalenie pęcherzyka żółciowego i inne).

Wadą odestonu jest to, że ma przeciwwskazania do stosowania: hemofilia, ciężkie patologie nerek i wątroby, dzieciństwo, procesy wrzodziejące przewodu pokarmowego i inne. Działania niepożądane są częściej związane z migrenami i objawami alergicznymi.

Buscopan

Lek jest produkowany we Francji i Austrii. Odnosi się do cholinomimetyków, doskonale zapobiega skurczom jelit (małych i grubych), żołądka i pęcherzyka żółciowego. Ma dwie formy uwalniania: tabletki i czopki. Produkt oparty jest na substancji czynnej hioscyny bromku butylu.

Buscopan jest skuteczny przy różnych skurczach, jest przepisywany na ataki kolki, dysfunkcje jelit, skurcz odźwiernika, skurcz serca i inne problemy..

Przeciwwskazania do stosowania: myasthenia gravis, obrzęk płuc, miażdżyca, inne. Możliwe reakcje uboczne: silna senność, suchość w ustach, tachykardia.

No-shpa

Produkt produkowany we Francji. Jest tanim zamiennikiem duspataliny.

Wielu lekarzy uważa, że ​​no-spa jest jednym z najtańszych zamienników duspataliny. Ma wyraźny efekt miotropowy. Wykazuje silne działanie przeciwbólowe, dlatego często stosowany jest w łagodzeniu kolki nerkowej i wątrobowej, a także napadów o innej etiologii. Forma uwalniania: tabletki i roztwór do wstrzykiwań. Substancją czynną leku jest drotaweryna (przeciwskurczowa).

  • Wskazania: skurcze różnych narządów. Dopuszczony do stosowania w praktyce położniczej.
  • Przeciwwskazania: ciężkie zaburzenia czynnościowe wątroby, nerek, serca, dzieci do 6 lat, laktacja, indywidualna nietolerancja składu. Efekty uboczne są niezwykle rzadkie: migrena, bezsenność, tachykardia, niedociśnienie, niestrawność.

Dicetel

Głównym składnikiem aktywnym jest bromek Pinaveria. Odnosi się do m-antycholinergików. Wyprodukowano we Francji. Formularz wydania: tabletki.

Służy do łagodzenia skurczów i kolki w chorobach przewodu pokarmowego. Dicetel jest również stosowany jako preparat do zabiegów endoskopowych. Lek jest dobrze tolerowany, czasami występują reakcje uboczne: biegunka, nudności, alergie.

Obecnie Dycetel jest nieco tańszy od duspataliny, aw niektórych aptekach nawet droższy..

Wybierając leki przeciwskurczowe, pacjenci czasami nie wiedzą, co lepiej kupić. Specjaliści często oferują do wyboru kilka leków i okazuje się, że wybór należy do pacjenta. Porównajmy kilka par leków przeciwskurczowych i spróbujmy określić, który z nich jest skuteczniejszy i tańszy..

Ocena porównawcza duspataliny i jej analogów

Trimedat lub duspatalin - co jest lepsze

Głównym wskazaniem do stosowania tych leków jest zespół jelita drażliwego. Grupa farmakologiczna, do której należą te leki, to miotropowe leki przeciwskurczowe.

  • główna obsada;
  • personel pomocniczy;
  • Manufaktura;
  • Cena £;
  • Zasada działania;
  • formularz zwolnienia;

Mebeweryna jest substancją czynną duspataliny, a trimebutyna jest głównym składnikiem trimedatu. Oba leki mają postać tabletek, tylko duspatalin ma kapsułki.

W przypadku silnego zespołu bólowego lepiej jest zastosować duspatalinę; w przypadku zaparć zaleca się trimedat. Jako środek przeciwskurczowy, przewaga nad duspataliną.

Trimedat nie jest stosowany u dzieci poniżej trzeciego roku życia, duspatalin jest dozwolony dopiero po 10 latach. W okresie laktacji przedmiotowe fundusze nie są wykorzystywane. W okresie ciąży tylko w wyjątkowych przypadkach, w II i III trymestrze trimedatu można stosować.

Sparex czy Duspatalin - co wybrać

Preparaty są analogami strukturalnymi, skład różni się jedynie składnikami pomocniczymi. Rosyjski producent produkuje tylko kapsułki, a Duspatalin (Holandia) ma również tabletki o niższej dawce. Pozwala to na dostosowanie terapii w przypadku konieczności zmniejszenia dziennej dawki.

Ponieważ fundusze mają identyczny skład, wskazania, przeciwwskazania są w zasadzie takie same. Czasami obserwuje się reakcje uboczne, na przykład biorąc duspatalinę, są one nieobecne, ale jest reakcja na Sparex, a raczej takie „skutki uboczne” są związane z jakąś substancją pomocniczą.

Cokolwiek można powiedzieć, ale cena pozostaje jednym z priorytetów przy wyborze leku. Bez względu na to, jak chwalony jest np. Zagraniczny lek, trudno jest przekonać osobę, że trzeba tylko go kupić, co jest szczególnie problematyczne przy małej sile nabywczej pacjenta. Dlatego specjaliści muszą zawsze brać to pod uwagę i dobierać fundusze zgodnie z możliwościami finansowymi pacjenta..

Należy zauważyć, że leki importowane nie zawsze są lepsze. Praktykujący lekarze mają doświadczenie w stosowaniu różnych leków, dlatego kompetentny lekarz zawsze podpowie pacjentowi, który lek należy przerwać..

Duspatalin lub niaspam

Fundusze te są analogami strukturalnymi, dlatego są identyczne w działaniu farmakologicznym. Dawkowanie kapsułek dla tych funduszy jest również takie samo. Leki długo działające.

Leki różnią się jedynie kosztem, producentem i składem zaróbek. Niaspam można stosować od 12 lat, duspatalin jest dozwolony od 10 lat.

Ziołowe analogi, które łagodzą skurcz jelit

Jest pewna kategoria pacjentów, którzy nie chcą przyjmować żadnych leków chemicznych, uważając taką terapię za śmiertelną dla organizmu. Oczywiście nie można argumentować tak jednoznacznie, czasami nie można obejść się bez pewnych leków. Na przykład nie można wyleczyć gruźlicy bez antybiotyków..

Ziołowe środki z reguły wchodzą w skład złożonej terapii i przyczyniają się do szybszej regeneracji organizmu. Spójrzmy na kilka prostych przepisów, które łagodzą skurcze, w których rośliny lecznicze są tanimi analogami duspataliny.

Pobieranie leków na skurcz jelit (infuzja)

  • szałwia;
  • banan;
  • mięta pieprzowa;
  • Dziurawiec;
  • cudweed.

Suszone grzyby będą potrzebować 10 gramów, mięta - 5 gramów, reszta ziół zajmie 15 gramów. Wszystkie zioła należy wymieszać, zbiór gotowy. Aby kolekcja była korzystna, bardzo ważne jest prawidłowe zbieranie roślin leczniczych. Jeśli nie ma doświadczenia w tej sprawie, lepiej kupić gotowe produkty w aptece..

Teraz przejdźmy bezpośrednio do przygotowania naparu. 5 gramów kolekcji należy zalać wrzątkiem (200-300 ml). Domagaj się 20 minut, odcedź. Powstały napar podziel na trzy części i pij w ciągu dnia.

Napar z mięty pieprzowej

Wielu słyszało, że mięta nie tylko uspokaja układ nerwowy, ale jest także doskonałym środkiem przeciwskurczowym. Napar miętowy stosuje się na bóle głowy, skurcze jelit, bóle menstruacyjne. Mięta warzona jest zarówno na sucho, jak i na świeżo. Zwykle łyżkę deserową suchych surowców bierze się do szklanki wrzącej wody. Po 15 minutach infuzja jest gotowa. Picie takiego naparu zaleca się dwa razy dziennie..

Jeśli jesteś poza miastem, uważaj, w pobliżu zbiorników wodnych i jezior rośnie wiele dzikiej mięty, która w swoich właściwościach leczniczych przewyższa miętę. Dlatego nie bądź leniwy, wybierz miętę i wysusz ją. Taki preparat niejednokrotnie pomoże w nerwowym podnieceniu i bólu żołądka..

Skrzyp, krwawnik pospolity i piołun

Mieszanka tych roślin korzystnie wpływa na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego. Skrzyp i krwawnik pospolity po 20 gramów, następnie dodaj 10 gramów piołunu. Wszyscy są mieszani. Otrzymaną mieszaninę wlewa się do 0,5 litra wrzącej wody. Nalegaj przez około dwie godziny, a następnie przefiltruj. Weź 50 ml 4 razy dziennie.

Przebieg leczenia to co najmniej pięć dni, nawet jeśli ból w jelitach minął już drugiego dnia. Konieczne jest maksymalne „uspokojenie” przewodu pokarmowego, szczególnie w przypadkach, gdy pacjent ma zespół jelita drażliwego.

Koper (napar)

Koper to doskonały środek na zapobieganie i łagodzenie skurczów jelit. Latem lepiej nalegać na świeże nasiona kopru, zimą - na sucho. Łyżkę nasion zalać 200 ml wrzącej wody, odstawić na 15 minut. Również latem można wziąć zieleninę koperkową. Warzony jest w ten sam sposób.

Osoby z problemami żołądkowo-jelitowymi muszą stale włączać koper do swojej diety. Jeśli w domu mieszka dziecko, zaopatrz się w wodę koperkową (kup w aptece), doskonale łagodzi kolkę.

Toadflax (napar)

Ta roślina należy do rodziny babek lancetowatych. Napar przygotowuje się w następujący sposób: łyżkę ziół zalać 300 ml wrzącej wody. Nalegaj przez około 20 minut, odcedź. Weź łyżkę stołową co cztery godziny. Przebieg terapii chorób żołądkowo-jelitowych trwa dwa tygodnie. Po miesiącu zabieg powtarza się.

Wniosek

Duspatalin jest godnym i godnym uwagi lekiem, który eliminuje ból i skurcze w różnych schorzeniach przewodu pokarmowego. Mimo to wielu pacjentów interesuje się analogami.

Artykuł zawiera listę tanich analogów, charakterystykę porównawczą duspataliny i niektórych jej analogów. Mamy nadzieję, że przedstawione informacje pomogą pacjentom zrozumieć nie tak proste zagadnienia z medycyny i farmakologii. bądź zdrów!

Duspatalin - instrukcje użytkowania

Koszt i zasady sprzedaży przez apteki

Lek jest importowany do Rosji z Holandii, więc cena jest stosunkowo wysoka. W aptekach nie ma postaci tabletek. Koszt pakowania 30 kapsułek Duspatalin to około 500 rubli. Zniżki można znaleźć w aptekach internetowych.

Lek, stworzony na bazie mebeweryny, uparcie zajmuje pierwsze pozycje na spotkaniu jako środek przeciwspastyczny na ból. Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcjami, aby wykluczyć możliwe negatywne konsekwencje. Nie możesz samodzielnie przyjmować i wybierać dawki. Lepiej skonsultować się z gastroenterologiem.

Duspatalin Cena Duspatalin

Duspatalin należy do średniej kategorii cenowej.

Poniżej znajduje się średnia cena leku duspatalin oraz cena synonimów duspataliny, tj. preparaty zawierające aktywny składnik aktywny - mebewelinę.

  • DUSPATALIN CAPS RETARD 200MG N30 HOLANDIA - 430 rub
  • CZAPKI DYUSPATALIN. WYDŁUŻAĆ. AKCJA. 200MG nr 30-450 rubli
  • NO-SHPA TAB.40MG nr 30-178,75 rubli (dane do porównania cen: no-shpa i duspatalin)
  • NIASPAM 0,2 N30 CZAPKI PRZEDŁUŻONE - 326 rubli
  • CZAPKI SPAREX. WYDŁUŻAĆ. AKCJA. 200MG nr 30-364 rubli
  • ZAKŁADKA TRIGAN-D. Nr 20-79,31 rubli

Dla przykładu podano średnie ceny leków, które odpowiadają okresowi i miejscu zakupu - listopad 2013, Moskwa

Średnie ceny są aktualizowane codziennie. Dokładną cenę możesz sprawdzić dzwoniąc do apteki lub placówki medycznej w Twoim mieście..

Jak przyjmować duspatalinę

Aby lek mógł pomóc, należy go przyjąć zgodnie z instrukcją:

  • Nie więcej niż 2 kapsułki dziennie;
  • Odbiór należy podzielić na 2 razy - kapsułkę rano i wieczorem;
  • Lek należy połykać 20 minut przed posiłkiem, popijając szklanką ciepłej wody;
  • Zwykle okres stosowania jest obliczany na podstawie samopoczucia pacjenta;
  • W żadnym wypadku nie należy nagle przestać pić duspataliny, gwarantuje to powrót lub nawet wzrost skurczów;
  • W ciągu tygodnia po poprawie wypijają jedną kapsułkę. Wszystko to 20 minut przed posiłkiem, rano;
  • Po całkowitym odwołaniu czekają kilka dni i monitorują stan pacjenta, jeśli dolegliwości powrócą - tydzień na kapsułkę.

Stosowanie leku należy uzgodnić z gastroenterologiem i ściśle przestrzegać jego zaleceń. Zwłaszcza jeśli pacjentka jest w ciąży, już teraz powinnaś zacząć myśleć o przyszłości dziecka..

Lek absolutnie nie jest łączony z alkoholem, więc w trakcie nałogu będziesz musiał zrezygnować.

Instrukcje dotyczące stosowania leku Duspatalin w przypadku różnych patologii

Lek Duspatalin powinien być stosowany przy wielu chorobach przewodu pokarmowego.

W przypadku dysfunkcji dróg żółciowych lek Duspatalin należy wypić w ciągu 14 dni. Tabletki lub kapsułki należy przyjmować 2-3 razy dziennie przed posiłkami (w zależności od złożoności procesu patologicznego) i można je stosować w terapii kompleksowej.

W przypadku dysfunkcji motoryki jelit ze zwiększoną produkcją gazów Duspatalin należy pić bez przerwy przez co najmniej miesiąc. Musisz wypić 1 tabletkę lub kapsułkę - rano i wieczorem. Przebieg leczenia należy kontynuować do momentu pojawienia się pozytywnych objawów klinicznych..

Funkcjonalne leczenie zaburzeń trawienia jelit z nudnościami i wymiotami. W takim przypadku musisz najpierw przepisać kurację przez 1 tydzień, 1 tabletkę - 3 razy dziennie. Jeśli efekt kliniczny nie zostanie osiągnięty, a stanowi patologicznemu nadal towarzyszą nudności lub wymioty, leczenie należy kontynuować do 30 dni, ale tabletki należy przyjmować 1 szt. - 2 razy dziennie. Jeśli efekt leczenia nie jest zbyt wyraźny (przy resztkowych objawach nudności), przebieg leczenia produktem Duspatalin należy przedłużyć do 3 miesięcy - po 1 tabletce - rano i wieczorem (pod ścisłym nadzorem lekarza prowadzącego). Z reguły do ​​tego momentu minęły wszystkie objawy dysfunkcji jelit.

W leczeniu procesów patologicznych w trzustce, w szczególności zapalenia trzustki, Duspatalin jest pijany do 30 dni, według uznania gastroenterologa i odpowiedzi organizmu na leczenie.

Wskazania

Główne wskazania duspataliny to łagodzenie bólu żołądka i jelit spowodowanego skurczami, z różnymi stanami patologicznymi i normalizacja napięcia.

W przeciwieństwie do innych środków przeciwskurczowych (papaweryna, no-shpa) wykazuje znaczącą selektywną aktywność w stosunku do zwieracza Oddiego. Przepisywany na hipertoniczność, eliminuje jego dysfunkcję, kolkę żółciową i trzustkową.

Skuteczność duspataliny w zespole jelita drażliwego (IBS) została udowodniona w niezależnych badaniach. Normalizuje stolec w różnych typach IBS, któremu towarzyszy zarówno przewlekła biegunka, jak i zaparcie.

  • Ból, dyskomfort spowodowany skurczami brzucha.
  • Kolka żółciowa.
  • Kolka nerkowa.
  • Zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego.
  • Jako objawowy środek na eliminację zespołu bólowego.
  • Ulga w dolegliwościach jelita drażliwego.
  • Dysfunkcja zwieracza Oddiego.
  • Niektóre rodzaje zapalenia żołądka.

Przeciwwskazania i działania niepożądane

Duspatalin jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży, a także u pacjentów z alergią na mebewerynę.

Ważny! Zgodnie z instrukcją dla leku Duspatalin tabletki mogą być przyjmowane przez pacjentów powyżej 12 lat.

W przypadku młodzieży poniżej 18 roku życia lek przepisuje się ostrożnie i wybierając postać kapsułki. Podczas stosowania leku możliwe są niepożądane reakcje:

Podczas stosowania leku możliwe są niepożądane reakcje:

  • objawy alergiczne, głównie na skórze - pokrzywka, wykwit, obrzęk Quinckego;
  • wstrząs anafilaktyczny (z nadwrażliwością).

Takie działania niepożądane zostały zidentyfikowane w praktyce po wprowadzeniu do obrotu, dlatego częstość ich występowania nie została dokładnie ustalona..

Ceny leku i analogów Duspatalin

Nie wszystkie podobne leki leku Duspatalin mają koszt budżetowy. Cena zależy od kraju pochodzenia leku. Leki krajowe są 2-3 razy tańsze niż importowane zamienniki. Listę analogów Duspataliny przedstawiono w tabeli

Nazwa lekuPodstawowe dawkowanie
składnik (mg)
Ilość w 1 opakowaniuCena £
Duspatalin200

466-470

Buscopandziesięć

480-500

Dicetel5020548-600
Spaskuprelpigułki pod językiem

928-950

Sparex200trzydzieści334-400
Trimedat

466-590

Drotaverin40dziesięć

Dibazol20

Niaspam200trzydzieści418-430

Wskazania

Główną cechą wyróżniającą Duspatalin jest bezpośredni wpływ na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, bez wpływu na ogólną funkcjonalność narządu wewnętrznego i bez jego uszkodzenia. Po zakończeniu terapii kompleks jest całkowicie usuwany z organizmu podczas opróżniania pęcherza.

Głównym celem leku jest stłumienie nieprzyjemnego bólu w jelitach. Skurcz to niekontrolowany skurcz tkanki mięśniowej, któremu towarzyszy nasilone złe samopoczucie. Aby wyeliminować takie naruszenie, konieczne jest przeprowadzenie procesu osłabiania impulsów nerwowych, z których informacje płyną do końcówek. Duspatalin jest przepisywany pacjentom w następujących przypadkach:

  • identyfikacja kolki, której towarzyszy trudności w odpływie żółci z wątroby i pęcherza, z powodu obecności kamienia,
  • nasilone bóle jelitowe w wyniku zaburzeń w okrężnicy,
  • osłabienie czynności pęcherzyka żółciowego, głównie funkcji skurczowej,
  • występowanie skurczów w narządach przewodu pokarmowego, spowodowane procesami patologicznymi,
  • diagnozowanie zespołu jelita drażliwego charakteryzującego się bólem brzucha, zaparciami lub luźnymi stolcami.

Nie zaleca się samodzielnego stosowania leku Duspatalin. Przed rozpoczęciem stosowania należy skonsultować się z lekarzem, przejść badanie diagnostyczne w celu ustalenia przyczyny choroby. Z podobnymi problemami w placówkach medycznych radzi sobie gastroenterolog, proktolog, terapeuta i neurolog (jeśli przyczyną problemu są konsekwencje psychologiczne).

W okresie ciąży przyszłe matki są często zmuszane do stosowania leku. Lek pozwala radzić sobie ze skurczami występującymi w przewodzie pokarmowym. Dopuszczalne jest stosowanie w procesie karmienia piersią, ponieważ składniki kompozycji nie mają zdolności przenikania do mleka matki.

Zakłócenie ruchu jelit jest obecnie uważane za dość powszechny problem. W większości przypadków tego rodzaju zmiana jest wykrywana u osób starszych, jednak wśród młodzieży jest też sporo ofiar. Czynnikiem wpływającym na występowanie zaburzeń jest zaburzenie ruchliwości części mięśniowej jelita. Takie odchylenia nie pozwalają na przemieszczanie się kału przez obszar jelita grubego. Jako środek przeczyszczający dopuszczalne jest stosowanie leku Duspatalin. Ponadto lek jest szeroko stosowany z korzyścią w przypadku nieprawidłowego funkcjonowania jelit i wrzodów żołądka. Takie odchylenie występuje na tle niemożności poradzenia sobie z pokarmem dostającym się do organizmu człowieka. Po niedostatecznym spożyciu minerałów i substancji dochodzi do utraty sprawności narządów i układów. Duspatalin jest szczególnie skuteczny w przypadku zapalenia trzustki. Pomaga wyeliminować stany zapalne i nieprzyjemny ból.

Podczas diagnozowania pacjenta z zapaleniem pęcherzyka żółciowego bierze się pod uwagę nie mniej popularne i powszechne leki. Choroba ta charakteryzuje się początkiem procesu zapalnego w pęcherzu moczowym, podczas gdy proces patologiczny ma etymologię bakteryjną, wirusową lub pasożytniczą. Często patologii może towarzyszyć ruch kamieni wzdłuż układu moczowo-płciowego. W tym okresie pacjent pilnie potrzebuje pomocy w radzeniu sobie ze zwiększonymi objawami bólu..

Podczas diagnozowania pacjenta z zespołem jelita drażliwego wskazanie do przyjmowania leku Duspatalin wynika z faktu, że składniki kompozycji pomagają wyeliminować główne czynniki wywołujące proces patologiczny. Należą do nich wpływ ciągłych sytuacji stresowych, niewłaściwego i nieodpowiedniego odżywiania, zwiększony niepokój pacjenta, możliwa identyfikacja stanu depresyjnego i zmęczenia organizmu..

Analogi

W zależności od tego, który składnik aktywny jest zawarty w leku, analogi Duspataliny dzielą się na 2 grupy:

  1. Preparaty zawierające tę samą substancję czynną co Duspatalin. Mogą różnić się formą uwalniania, zawartością substancji czynnej i składem składników pomocniczych..
  2. Działanie leków z tej grupy opiera się na innej substancji czynnej, ale ich działanie terapeutyczne jest takie samo jak Duspatalin.


Pierwsza grupa obejmuje:

  • Mebeverin;
  • Niaspam;
  • Sparex.

Analogi leku z drugiej grupy to:

  • Trigan (tabletki i roztwór do wstrzyknięć domięśniowych);
  • Trimedat (tabletki);
  • Spaskuprel (tabletki homeopatyczne);
  • Buscopan (tabletki);
  • Dibazol (tabletki);
  • Bendazol (tabletki);
  • Dicetel (tabletki);
  • No-shpa (tabletki);
  • Chlorowodorek drotaweryny (tabletki);
  • Papaweryna (tabletki).

To, jaki analog zastąpić Duspatalin, zależy od tolerancji tych leków, ich właściwości farmakologicznych i stopnia wpływu na różne funkcje organizmu. Lekarz pomoże Ci wybrać najlepszą opcję.

Ciąża i leczenie

W czasie ciąży kobiety doświadczają zmian hormonalnych i fizjologicznych, które w różny sposób wpływają na ich zdrowie. Rosnąca macica ma mięśnie gładkie, które często skurczą się. To prowadzi do bólu. Skurcze wpływają na pobliskie narządy, w tym:

  • żołądek,
  • trzustka,
  • jelita.

Aby zmniejszyć napięcie macicy, uciekają się do pomocy No-shpy i aby wyeliminować skurcze mięśni przewodu żołądkowo-jelitowego, stosuje się Duspatalin. Wybór na korzyść tego leku tłumaczy się faktem, że wybiórczo wpływa na mięśnie gładkie żołądka i jelit, ale nie wpływa na macicę..

Recenzje Duspatalin od pacjentów i lekarzy są pozytywne. Zwracają na to uwagę zarówno ginekolodzy, jak i terapeuci. Kobiety niosące płód są emocjonalne, łatwo pobudliwe, a ponadto często mają błędy w żywieniu. W efekcie wpływa na stan przewodu pokarmowego w postaci kolki i bólu, zaostrzenia chorób przewlekłych (zapalenie pęcherzyka żółciowego, trzustki, żołądka). W instrukcji leku „Duspatalin” wskazania do stosowania dotyczą kobiet w ciąży.

U kobiet w ciąży napotyka się napięcie i zamknięcie zwieracza Oddiego, którego funkcją jest regulacja uwalniania żółci z trzustki do dwunastnicy. Jeśli zwieracz zamyka się, wydzielanie żółci i soku żołądkowego ustaje, co zakłóca cały proces trawienia pokarmu. W rezultacie kobieta cierpi na bóle brzucha. Na ratunek przychodzi Duspatalin, którego zastosowanie zapewnia usunięcie wszystkich negatywnych objawów.

Pomimo licznych pozytywnych recenzji kobiet w ciąży na temat stosowania tego leku, w adnotacji zauważono, że podczas ciąży i karmienia piersią kobiety muszą ostrożnie przyjmować lek farmakologiczny. W okresie laktacji należy upewnić się, że jakikolwiek lek przyjmowany przez kobietę (antybiotyk lub środek przeciwbólowy) nie wpływa na jakość mleka matki i zdrowie dziecka

Jako przeciwwskazania lekarze zwracają uwagę na zwiększoną wrażliwość lub nietolerancję składników składu leku.

Różnice między lekami Meteospazmil i Duspatalin

efekt farmakologiczny

Duspatalin zawiera mebewerynę - środek przeciwskurczowy, który wpływa głównie na mięśnie gładkie odbytu. Związek ten zmniejsza przepuszczalność kanałów, które regulują przepływ jonów przez błony komórkowe. Występuje blokada wychwytu zwrotnego noradrenaliny, która działa znieczulająco na wszystkie narządy znajdujące się w przewodzie pokarmowym. Medycyna:

  • nie wywołuje niepożądanego efektu antycholinergicznego;
  • szybko przywraca normalną perystaltykę;
  • nie zmniejsza czynności funkcjonalnej komórek mięśni gładkich żołądka.

Efekt spazmolityczny występuje w wyniku rozluźnienia mięśni gładkich pęcherzyka żółciowego, żołądka i jelit, z których Duspatalin jest stosowany w celu zmniejszenia silnego bólu. Większość włókien mięśni gładkich znajduje się w jelicie grubym, dlatego mebeweryna wywiera działanie lecznicze w tym właśnie narządzie przewodu pokarmowego. Zmniejszenie napięcia wewnętrznych ścian jelita dolnego nie wpływa na perystaltykę, a czas trwania ruchu bolusa pokarmowego nie zmienia się.

Przyjmowanie leku Duspatalin powoduje rozluźnienie zwieracza Audrey, a to znacznie poprawia odpływ żółci i eliminuje bolesny skurcz podczas rozwoju kolki żółciowej. Selektywność leku polega również na wyeliminowaniu częstego pragnienia opróżnienia jelit i braku jakiegokolwiek efektu podczas prawidłowej perystaltyki. Mebeweryna jest stosowana w leczeniu procesów patologicznych zachodzących w różnych narządach przewodu pokarmowego.

Kapsułki Duspatalin są stosowane w celu wyeliminowania bólu w chorobach przewodu pokarmowego

Instrukcja użycia

Instrukcje użytkowania wskazują, że dawkowanie zależy od postaci dawkowania Duspatalin.

  • Tabletki powlekane: doustnie, dzienna dawka może wynosić 135 mg 3 razy lub 100 mg 4 razy dziennie. Po osiągnięciu pożądanego efektu klinicznego zaleca się stopniowe zmniejszanie dawki przez kilka tygodni..
  • Kapsułki o przedłużonym uwalnianiu: przyjmować doustnie, 20 minut przed posiłkiem, połykając w całości i popijając dużą ilością wody (100 ml lub więcej). Zalecana dawka to 200 mg 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Okres stosowania nie jest ograniczony.

Po osiągnięciu pożądanego wyniku klinicznego lek należy stopniowo odstawiać w ciągu 3 do 4 tygodni. Zwykle wycofanie pigułki odbywa się w następujący sposób:

  • 1 tydzień - przed śniadaniem i obiadem całą tabletkę leku Duspatalin, a przed obiadem - pół.
  • 2 tydzień - zażywać Duspatalin dwa razy dziennie, jedną całą tabletkę - przed śniadaniem i obiadem, czyli rano i wieczorem.
  • 3 tydzień - Duspatalin przyjmować rano przed śniadaniem, całą tabletkę, a wieczorem przed obiadem - pół.
  • 4 tydzień - jedną tabletkę dziennie rano przed śniadaniem.

Anulowanie kapsułek wygląda następująco:

przez jeden do dwóch tygodni, przyjmować tylko jedną kapsułkę dziennie rano, przed śniadaniem. Następnie całkowicie zaprzestań używania leku. W takim przypadku po tygodniu stosowania leku, jednej kapsułki dziennie, należy zrobić sobie dwudniową przerwę i ocenić stan zdrowia. Jeśli nie rozwinęły się bolesne objawy skurczów w narządach przewodu żołądkowo-jelitowego, nie można już przyjmować leku. Jeśli zauważysz dyskomfort, powinieneś pić Duspatalin jedną kapsułkę dziennie przez kolejny tydzień, a dopiero potem całkowicie przerwać przyjmowanie leku.

Powyższy schemat stopniowego wycofywania leku to ujednolicone zalecenia opracowane przez wiodące rosyjskie kliniki specjalizujące się w leczeniu chorób przewodu pokarmowego..

W jakim celu przepisuje się Duspatalin?

W leczeniu objawowym Duspatalin pomaga w następujących sytuacjach:

  • Podczas rozwoju zespołu okrężnicy, aby złagodzić różne nieprzyjemne odczucia w zaburzeniach struktur jelitowych i brzucha.
  • Podczas wystąpienia kolki żółciowej.
  • Wtórne skurcze występujące w żołądku i przewodzie pokarmowym z zapaleniem trzustki lub zapaleniem pęcherzyka żółciowego.
  • Gdy pojawia się dysfunkcja pęcherzyka żółciowego lub podczas różnych stanów u pacjentów po usunięciu tego narządu.
  • Różne zaburzenia układu pokarmowego, które mają charakter czynnościowy i przebiegają z bólem brzucha. Lek w tym przypadku jest stosowany u dzieci powyżej 12 lat..
  • Różne odczucia bólowe spowodowane skurczami brzucha.
  • Kolka w przewodzie pokarmowym.

Stosowanie w ciąży

Ponieważ lek nie działa ogólnoustrojowo na organizm i nie zmienia tonu naczyń krwionośnych i macicy, dozwolone jest jego przyjmowanie przez kobiety w ciąży. W takim przypadku lekarz musi wziąć pod uwagę wszystkie możliwe zagrożenia dla płodu..

Podczas ciąży dość często występują skurcze jelit, dyskomfort i wzdęcia. Często przy takich objawach kobietom zaleca się przyjmowanie leku No-shpa. Ale nie zawsze jest to wystarczająco skuteczne. Oba leki - Duspatalin i No-shpa - przeciwskurczowe.

Różnica polega na szerokości oddziaływania na mięśnie gładkie. Jeśli Duspatalin wpływa tylko na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, wówczas wpływ No-shpa, oprócz przewodu pokarmowego, rozciąga się na układ moczowo-płciowy, naczyniowy i żółciowy. I nie zawsze jest to przydatne w czasie ciąży. Dlatego jeśli kobieta martwi się dyskomfortem i bólem jelit, wówczas stosowanie leku Duspatalin będzie skuteczniejsze i bezpieczniejsze.

Analogi

Rosyjskie firmy farmaceutyczne produkują analogi i synonimy leku Duspatalin. Synonimy preparatów zawierają w swoim składzie mebewerynę, a analogi mają inne składniki, ale podobny efekt terapeutyczny.

Kapsułki Niaspam.

Kapsułki Sparex.

Mebeverine w postaci tabletek.

Trigan w postaci tabletek oraz w postaci zastrzyków do podawania domięśniowego.

Tabletki Trimedat.

Tabletki Spascuprel.

Tabletki Dibazol.

Tabletki Buscopan.

Tabletki bendazolu.

Tabletki Dicetel.

No-shpa w tabletach.

Tabletki Drotaverine.

Tabletki papaweryny.

Niedrogie analogi Duspataliny

Analogi duspataliny do leczenia zespołu jelita drażliwego w niższej cenie: Sparex, Trigan i Niaspam.

Jeśli weźmiemy pod uwagę niedrogie leki przeciwskurczowe, to są to: Drotaverin, No-shpa, Papaverin, Dicetel.

Instrukcja stosowania leku Duspatalin

Lek należy przyjmować pół godziny przed posiłkiem, połykać w całości i popijać szklanką wody. Standardowa dawka to jedna kapsułka trzy razy dziennie. Czas trwania leczenia uzależniony jest od wystąpienia efektu klinicznego - przebiegu nie ograniczają inne czynniki. Długotrwałe stosowanie jest możliwe do ustąpienia bólu. W takim przypadku tabletki są anulowane stopniowo, zmniejszając dawkę w ciągu miesiąca w następujący sposób:

  • 1 tydzień - wieczorem dawkę zmniejsza się o pół tabletki;
  • 2 tygodnie - ograniczone do 2 tabletek dziennie;
  • 3 tygodnie - wypić tylko połowę tabletki wieczorem;
  • 4 tygodnie - jednorazową dawkę pozostawić 1 tabletkę.

Co wybrać Duspatalin lub Trimedat

Trimedat i Duspatalin mają podobny efekt terapeutyczny, ponieważ oba te leki mogą złagodzić skurcz mięśni. Różnica polega na tym, że Trimedat ma szersze spektrum działania niż Duspatalin, dlatego stosuje się go w leczeniu ciężkich patologii układu pokarmowego. Jeśli pacjent ma przewlekłe zapalenie trzustki lub zapalenie pęcherzyka żółciowego lub występuje zaostrzenie choroby, można zastosować Duspatalin.

W każdym razie lekarz powinien przepisać ten lub inny lek, zaczynając od indywidualnych cech ciała pacjenta. Trimedat jest bardziej odpowiedni dla niektórych pacjentów, a Duspatalin dla innych.

Skutki uboczne

Duspatalin w postaci kapsułek jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów, w rzadkich przypadkach może powodować działania niepożądane (często obejmują reakcje alergiczne). Postać tabletki może wywoływać nudności, bóle głowy i zawroty głowy..

Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z wysokim ciśnieniem krwi, przewlekłymi patologiami, chorobami układu sercowo-naczyniowego oraz drogami odpowiedzialnymi za wydalanie moczu z organizmu. Nieprzestrzeganie zaleceń może spowodować spowolnienie akcji serca i niedotlenienie wszystkich narządów wewnętrznych

Podczas leczenia dolegliwości jelitowych zaleca się powierzenie lekarzowi wyboru odpowiedniego leku, bezwzględnie zabrania się samodzielnego prowadzenia terapii.

Duspatalin jest najsilniejszym środkiem przeciwskurczowym, który pomaga organizmowi radzić sobie z pojawieniem się wzdęć, bólu, zaburzeń stolca i wzdęć. Pomimo zwiększonych kosztów udowadnia swoją skuteczność. Wielu pacjentów zgłasza widoczne rezultaty nawet po jednej aplikacji.

Zasada poprawnego odbioru

Pojawienie się dyskomfortu w żołądku i jelitach wywołuje wzrost napięcia tak zwanych mięśni gładkich, które znajdują się na ścianach narządu. Takim naruszeniom najczęściej towarzyszą bolesne skurcze o różnej intensywności. W tym samym czasie cierpiący ma negatywną zmianę w procesie trawienia pokarmu.

Zespół bólu można znaleźć w dowolnej części narządu wewnętrznego, nie wyklucza się ich stopniowego rozprzestrzeniania się na sąsiednie obszary. Ból pojawia się nagle i gwałtownie się rozwija. Charakteryzuje się napadami drgawkowymi i utrzymuje się przez krótki czas. W podobnej sytuacji gastroenterolog przepisuje pacjentowi kurs leku Duspatalin, którego namacalne rezultaty są widoczne po kilku dniach.

Jeśli lek jest stosowany w postaci kapsułek, ich żucie jest zabronione. Wynika to z faktu, że przedłużone działanie zapewnia powłoka. Jeśli nie obserwuje się regularności stosowania leku Duspatalin, refundacja poprzez zwiększenie dawki jest zabroniona

W przypadku działań terapeutycznych z użyciem tabletek zaleca się powstrzymanie się od prowadzenia samochodu, a także od czynności wymagających najwyższej uwagi osoby. W czasie leczenia kapsułkami takie ograniczenia nie są przewidziane.

Jeśli w ciele nastoletniego pacjenta wystąpi dyskomfort, zaleca się przyjęcie kompleksu bezpośrednio po pojawieniu się nieprzyjemnych objawów. Późniejsze użycie odbywa się przed wieczornymi posiłkami. Jeśli po kilku dniach choroba nie przeszkadza pacjentowi, terapia Duspatalin zostaje przerwana. W przypadku utrzymywania się nieprzyjemnych objawów leczenie kontynuuje się z uwzględnieniem zasad jego zakończenia.

Na szczególną uwagę zasługują pacjentki w ciąży. Wynika to z faktu, że organizm przechodzi znaczną restrukturyzację. Często, gdy pojawiają się skurcze i ból, przepisuje się No-shpa lub Papaverin, ale większość lekarzy preferuje Duspatalin. Lek pozwala radzić sobie z napięciem w okolicy macicy, skurczem zwieracza. Pomimo tego, że terapia tym kompleksem jest dozwolona w okresie rodzenia dziecka i karmienia piersią, leczenie powinno być prowadzone pod nadzorem lekarza specjalisty i zgodnie ze wszystkimi zaleceniami. Stosowanie leku jednocześnie z innymi środkami przeciwskurczowymi jest surowo zabronione..

Czas trwania leczenia produktem Duspatalin

Duspatalin praktycznie nie ma przeciwwskazań i skutków ubocznych, z wyjątkiem osobistej nietolerancji leku i jego składników. Dlatego należy jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jak długo przyjmować Duspatalin - wszystko zależy od patologii, z którą lek będzie musiał walczyć, reakcji konkretnego organizmu na leczenie Duspatalin i protokołu medycznego lekarza prowadzącego, gastroenterologa lub chirurga, ale nie mniej niż 7 dni. Z danych z badań naukowych i praktyki lekarzy wynika, że ​​lek Duspatalin należy pić do momentu wyraźnego efektu klinicznego lub ustąpienia objawów choroby. Jak pokazuje praktyka, leczenie Duspatalinem najlepiej przeprowadzić w ramach złożonej terapii odpowiadającej bolesnemu procesowi.

Źródła:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/duspatalin__33504 GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=55cd07f4-f26a-48af-a082-3bcea9f6d970&t=

Znalazłeś błąd? Wybierz go i naciśnij Ctrl + Enter

Skutki uboczne

Dopiero w trakcie leczenia może ujawnić się indywidualna nietolerancja leku, która wyraża się objawami reakcji alergicznej, takiej jak pokrzywka:

  • występowanie obrzęku o różnej lokalizacji;
  • wysypka i zaczerwienienie skóry.

Przypadki takich działań niepożądanych leku Duspatalin były niezwykle rzadkie:

  • zwiększone tętno;
  • osłabienie i zmęczenie;
  • zwiększona potliwość.

Jeśli zauważysz u siebie jeden z powyższych objawów, powinieneś skontaktować się z gastroenterologiem, który dostosuje dawkę lub zmieni lek.